Yüzde Oluşan Sivilcelerin 6 Bölgeye Göre Farklı Anlamları Var!

Çinli doktorlar yüzümüzü “sağlığın penceresi” olarak tanımlıyorlar. Çünkü vücudumuzda herhangi bir problem ya da değişiklik olduğunda, yüzde oluşan sivilceler bu problem ya da değişikliği haber veriyor.

Yüzdeki sivilceler her yaşta insanın keyfini kaçıran cilt sorunları arasında yer alır. Ergenlikle birlikte daha sık görülmeye başlayan sivilceler, ilerleyen yaşlarda ortadan kaybolur. Ancak iç organlarımızla ilgili herhangi bir sağlık problemi varsa, yüzümüzün farklı bölgelerinde sivilceler oluşabilir.

#1 Burun

Burunda oluşan sivilceler kalp-damar sistemiyle ilgili sorunları işaret eder, bunun ana neden ise strestir.

Çözüm: Daha hareketli bir yaşam tarzı, daha sık istirahat ve düzenli uyku.

0 puan
Upvote Downvote

#2 Kulaklar

Çinli doktorlara göre kulaklar, böbrekler ve idrar yolu sistemin işleyişi ile ayrılmaz bir biçimde bağlantılı.

Çözüm: Tuz ve kahve tüketimini azaltmak ve daha fazla su içmeye başlamak.

0 puan
Upvote Downvote

#3 Yanaklar ve Elmacık Kemikleri

Elmacık kemikleri ve yanakların üst kısmı, akciğerler ve bronşların durumunu yansıtmaktadır. Bu bölgelerde görülen sivilceler, solunum sistemi ile ilgili problemleri gösterebilir. Alerjiler de bunun bir nedeni olabilir.

Yanağın alt bölgesinde döküntü oluşması ise diş problemlerinin belirtisidir.

Çözüm: Solunum sisteminize dikkat edin. Her şeyden önce daha fazla yürümek ve temiz hava almak, sigarayı bırakmak ve sigara içilen ortamlardan uzak durmak.

Ağız temizliğine özellikle dikkat edin. Tatlı yiyecek ve içecekleri daha az tüketmeye çalışın.

0 puan
Upvote Downvote

#4 Dudaklar

Ağız çevresindeki dermatolojik sorunlar, ,hazımsızlık ve bağırsak spazmıyla sonuçlanabilecek sindirim sorunları hakkında işaretler verebilir.

Çözüm: Fast food gıdaları tamamen hayatınızdan çıkartın. Olabildiğince meyve ve sebze gibi lif açısından zengin gıdalar tüketmeye çalışın.

0 puan
Upvote Downvote

#5 Çene

Bu bölgede oluşan sivilceler genellikle üreme sistemiyle ilgilidir. Diğer taraftan hormonlardaki dengesizlik ve adet (regl) döngüsü de çenede sivilce oluşmasına neden olabilir.

Çözüm: Çenede yalnızca bir kez sivilce oluştuysa endişelenecek bir durum yoktur. Çene üzerinde sık sık ve kalıcı sivilce oluşumu yaşıyorsanız bir doktor gitmeniz gerekir.

0 puan
Upvote Downvote

#6 Alın ve Kaşlar

Alın veya kaşların üzerinde sivilce oluşması, muhtemel bazı sindirim sistemi sorunlarını gösterir. Kaşların arasındaki bölge ise karaciğerde sorun olduğunu gösterebilir.

Çözüm: Yağlı ve kızarmış gıdalardan uzak durmak, varsa alkol tüketimini azaltmak ya da bırakmak.

-1 puan
Upvote Downvote

Puan Ver

0 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandıracak 6 İpucu

Burçlara Göre Makyaj Nasıl Olmalı?