sevdimsevdim süpersüper kızgınkızgın güldümgüldüm ağlıyorumağlıyorum bu neydibu neydi

Meğer Bu Alışkanlıklarımız Çok Zararlıymış

İşte herkesin yaptığı ama yanlış olduğu kanıtlanan 10 alışkanlık.

Son araştırmalar doğru olduğunuza inandığımız alışkanlıklarımızın aslında yanlış olduğunu gözler önüne seriyor.

#1

Çalar saatle aniden uyandırılmak hem vücudumuzun biyolojik saatini alt üst ediyor hem de kalbimiz için kötü.

0 puan
Upvote Downvote

#2

Sırt çantası düzgün takılmadığında belinize zarar verebilir. Ayrıca çantanız ağırsa, çantanızın içindeki ağır eşyayı çantanın ortasına koymanız gerekiyor. Yapılan bir diğer hata da çantayı tek omuzda taşımak. Çantanızı iki omzunuzla taşımayı ihmal etmeyin.

0 puan
Upvote Downvote

#3

ABD’de yapılan bir araştırmada, yemek yedikten 30 dakika sonra dişlerin fırçalanması gerektiği görüldü. Yemek yerken diş mineleriniz yumuşuyor. Yemek yedikten hemen sonra dişleri fırçalamak da diş minelerine zarar veriyor.

0 puan
Upvote Downvote

#4

Günde 8 saatten fazla uyumak kulağa güzel gelse de sekiz saatten fazla uyumak felç riskini artırıyor. ABD’de yapılan araştırmada ise günde 6,5 – 7,5 saat uyumanın ideal olduğu görüldü.

0 puan
Upvote Downvote

#5

Etrafınızda birileri hapşırınca sırtınızı dönüyor musunuz? Maalesef boşuna uğraşıyorsunuz. Hapşırık sonrası açığa çıkan bakteriler yükseklerde uçuşur ve ışık hızıyla yere iner. Ne kadar hızlı olursanız olun buna sizin önlem almanız mümkün değil.

0 puan
Upvote Downvote

#6

Hasta olduğunuzda doktor tavsiyesi ile ölçülü olarak ve belirli vitaminleri almak yararlı olabiliyor. Öte yandan yapılan yeni araştırmaların çoğuna göre on üç vitaminin hepsini içerdiği söylenen vitamin tabletleri hiçbir işe yaramıyor.

0 puan
Upvote Downvote

#7

“Temizlik imandan gelir” deyimini duymayan yoktur. Ancak temizliğin de bir sınırı olmalı. Aşırı temiz evlerde büyüyen çocukların alerji olma risklerinin daha fazla olduğu kanıtlandı.

0 puan
Upvote Downvote

#8

Ünlü dermatolog Nick Lowe, her gün ılık suyla duş almanın kuru ve çatlaklar dolu bir cilde sahip olmanıza neden olduğunu ileri sürüyor. Lowe, haftada 1-2 kez duş almanın ideal olduğunu söylüyor.

-1 puan
Upvote Downvote

#9

Bazıları mikrodalgada ısıtılan yiyeceklerin içine kimyasal karıştığına inanıyor. Uzmanlar ise bunun doğru olmadığını söylüyor. Aslına bakarsanız yiyeceklerinizi mikrodalgada ısıtmak demek yiyeceklerinizde daha az bakteri olması demektir.

-1 puan
Upvote Downvote

#10

Yemek yedikten hemen sonra uyumak kilo almanıza neden oluyor.

-2 puan
Upvote Downvote

Puan Ver

1 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Bu içerik, editörümüz UzayliManyak tarafından oluşturuldu. Birdahabak'ta herkes editör olabilir: Lütfen giriş yapınız.

İkisi Bir Arada...

Gerçek Bir Seyahatsevere Alınabilecek En İdeal 25 Hediye

Sperm Kalitesini Olumlu Etkileyen 10 Besin Maddesi