sevdimsevdim süpersüper kızgınkızgın güldümgüldüm yok artıkyok artık ağlıyorumağlıyorum bu neydibu neydi

Kısa Boylu Kadınları Daha Uzun Gösterecek 18 Kıyafet Hilesi

Kısa boylu kadınlar genel olarak daha çok beğeniliyor olsa da kadın daima olduğundan daha uzun olmayı ister. Biz de sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecek minik ama oldukça etkili kıyafet hilelerini bir araya getirdik. İşe yarıyorlar :)

1. Tek renk tercih edin.

Tepeden tırnağa tek bir renk giymek, yükseklik yanılsaması verir ve daha uzun bir siluet oluşturmanıza yardımcı olur. Çok sayıda farklı renk, tıknaz bir görünüm oluştururken siluetinizi bozabilir.

2. Topuklulara merhaba diyin.

Kısa boylu kızlar için en belirgin ve benimsenmiş moda ipuçlarından biri topuklu ayakkabı giymektir. İster birkaç santimetre daha uzunluk ister daha fazla uzunluk peşinde olun, bir çift topuklu ayakkabı size fiziksel olarak ekstra yükseklik verecektir. Eğer stilettolarla etrafta salınmaya alışık değilseniz, dolgu topuklu ayakkabılar gibi daha ‘güvenli’ bir seçeneği tercih edebilirsiniz.

3. Yüksek Belli Kıyafetler Giyin

Uzun boylu bir görünüm oluşturmak tamamen oranlarla alakalıdır. Yüksek belli şortlar, pantolonlar veya etekler bir tür optik yanılsama oluşturur. Yüksek bel, bacakları daha uzun gösterir ve böylece daha fidan gibi bir siluete yol açar.

4. Uzun elbiselerden korkmayın

Uzun elbiseler veya etekler kısa boylu kadınlar için önemli bir endişedir. Kısa boylu kadınlar dolgun, pilili etekler içinde kaybolma eğilimdedir, uzun etek korkusunun kaynaklandığı yer bu olabilir. Kısa kadınlara uzun eteklerin ve elbiselerin yakışması için ipucu, şık sütun tarzı etek ve elbiseleri tercih etmeleridir.

5. Bacaklarınızı Gösterin

Eğer bacaklarınız uygunsa mini etek ve elbiseler harikadır. Doğru ayakkabı seçimi ile birlikte, uzun ve ince bacaklara sahip bir görünüm oluşturabilirsiniz. Ancak, boyu hemen diz üstünde olan etek ve elbiseler çoğu kısa boylu kız için daha güvenli bir tercih olur.

6. Doğru pantalon seçin

Pantolon giyen kısa boylu kadınlar için ipuçlarına gelince, iş tamamen doğru oranları bulmakta. Çok hacimli olmayan dar bir stili tercih edin. Boru paça veya ispanyol paça kotlar daha uzun boylu görünmenizi sağlar. Bol veya aşırı hacimli stillerden kaçının.

7. Kısa pantolonlardan uzak durun

Pantolon seçerken, kısa stillerden kaçının. Ayakkabının üstünde biten pantolonlar kalın bacak görünümü oluşturabilir. Ayakkabının tümünü kaplayan ve daha uzun görünümü verecek bir model tercih edin.

8. Dar Kıyafetleri Sevin

Kısa boylu kadınlar dar giyimi kucaklamalılar. Çok hımbıl veya hacimli şeyler görünümünüzü şişirme ve sizi daha bodur gösterme potansiyeline sahiptir.

9. İnce Kemerler Tercih Edin

Kısa boylu kadınlar için kemerler tehlikeli olabilir. Bir elbise veya bluzde kemer kullanmak vücudunuzu ikiye böler ve daha uzun bir siluet yaratma çabalarını engelleyebilir. Genel bir kural olarak, daha orantılı oldukları için daha ince kemerlere sadık kalın.

10. Koyu renkli kıyafetler giyin.

Koyu renkler giymek size daha şık ve uyumlu bir görünüm verebilir. ‘Siyah zayıf gösterir’ diye boşuna denmez. Koyu renkli kıyafetleri beraber giymek, kısa boylu kadınların daha uzun bir siluet oluşturmasına yardımcı olur.

11. Kıyafette tadilata açık olun.

Kıyafetleriniz üzerinde boyunuza uyacak şekilde tadilat yaptırtmaktan çekinmeyin.Paça boyunu veya bluz kol uzunluğu kısalttırmak gibi değişiklikler doğru uyumu sağlamada fark yaratır.

12. Büyük çantalardan uzak durun

Boyunuza göre giyinirken aksesuarları göz ardı etmeyin. Doğru aksesuarların genel görünüm üzerinde büyük bir etkisi vardır. Kısa boylu kadınlar daha küçük çantaları tercih etmelidir, çünkü çok büyük çantalar sizi daha da kısa boylu gösterebilir.

13. Boyuna çizgili kıyafetler giyin

Enine çizgilerin daha şişman görünmemize neden olacağı teorisine benzer şekilde dikey çizgili kıyafetler de daha ince ve uzun gösterme etkisine sahiptir.

14. Doğru deseni seçin.

Kıyafet söz konusu olunca desenler hiç bu kadar popüler olmamıştı. Yükseklik yanılsaması yaratan desen türleri seçmek daha uzun boylu görünüm yaratmada önemli rol oynar. Kısa boylu kadınlar, geniş desen ve baskılardan kaçınmalı. Bunun yerine, aşağı doğru basamaklı gibi duran uzun desen veya baskıları tercih edin.

15. Sivri burunlu babetleri tercih edin

Sivri burunlu ayakkabılar daha uzun boylu görünümü verir. Eğer topuklu ayakkabılar size göre değilse ve düz ayakkabıya bağlıysanız, yuvarlak burunlu ayakkabılar yerine sivri burunlu babetleri tercih.

16. Ayak bileğinden kayışlı ayakkabılardan uzak durun

Ayak bileğinden kayışlı ayakkabılar bacakların daha kalın görünmesine neden olur. Eğer bacaklarınızın daha uzun ve ince görünmesini istiyorsanız, o zaman ayak bileğinden şeritli ayakkabılardan kaçının.

17. Yakaya dikkat edin

V-yaka ve U-yaka boyunlu kıyafetler kısa ve minyon kadınlar için yükseklik yanılsaması yaratmaya yardımcı olur. Ayrıca yüksek yakalılardan da daha güzel dururlar.

18. Kendinize güvenin

Ne kadar kısa ya da uzun boylu olursanız olun, sadece hissettiğiniz kadar güzel görünürsünüz. Ne giyiyor olursanız olun, önemli olan kendinize olan güveninizin etrafa yansımasıdır.

Puan Ver

5 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Basit Sorunlara Etkileyici Çözümler Sunan 27 Basit İcat

Dünyanın En İyi Bebek Bakıcılarının Köpekler Olduğunu Kanıtlayan 19 Fotoğraf