sevdimsevdim süpersüper kızgınkızgın güldümgüldüm yok artıkyok artık bu neydibu neydi

İştah Kesen Ve Tok Tutan Yiyecekler Listesi

Bu yazımızda iştah kesen ve tok tutan yiyecekler listesini sizler için derledik.

Fazla kilolar günümüzde birçok kişini ortak sorunu olmaya başladı. Çeşitli diyetler, egzersiz programları ve zayıflamaya yardımcı alternatif yollar deneyenlerin çoğu, bunu sürekli hale getiremediğinden ya kilo veremiyor ya da verse bile kısa sürede eski kilosuna geri dönüyor.

Eğer metabolik bir bozukluk ya da ciddi bir hastalığınız yoksa, kilo almanızın başlıca nedeninin fazla yemek olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İştahınızı keserek, sizi tok tutacak yiyecekleri tüketmeniz, gün içinde fazla yemek yemenizi engelleyecektir. Bu sayede canınız sürekli bir şeyler istemeyecek ve bu yiyecekleri tüketmeyi alışkanlık haline getirdiğinizde, zamanla sağlıklı bir şekilde kilo vereceksiniz.

Peki iştah kesen ve tok tutan yiyecekler hangileridir?

#1 Maydanoz

Metabolizmayı hızlandırarak bağ dokusunu güçlendiren maydanozu yemek ve çayını içmek tokluk sürenizi arttıracaktır.

0 puan
Upvote Downvote

#2 Yumurta

En önemli protein kaynaklarından biri olan yumurtanın tokluk süresini uzattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Kahvaltıda 1-2 adet haşlanmış yumurta yiyerek tokluk sürenizi uzatabilirsiniz.

0 puan
Upvote Downvote

#3 Badem

Yağlı kuruyemişlerden biri olan badem; vitamin, mineral ve posa bakımından oldukça zengindir. Tok tutmasının yanı sıra kalp sağlığını koruyan badem ile ilgili yapılan bilimsel araştırmalarda, beslenme programında yeterli miktarda badem bulunan kişilerin, badem tüketmeyenlere göre daha kolay kilo verdiği kanıtlanmıştır.

0 puan
Upvote Downvote

#4 Zeytinyağı

Günlük zeytinyağı tüketimi yeterli seviyede olduğunda, metabolizmanın desteklendiği ve kilo vermenin kolaylaştığı bilinmektedir.

0 puan
Upvote Downvote

#5 Yoğurt

İçeriğinde bulunan proteinlerin iştahı baskılamakta büyük rolü vardır. Ayrıca yüksek kalsiyum içeriği ile de zayıflamayı kolaylaştırır.

0 puan
Upvote Downvote

#6 Yulaf ezmesi

Hem besleyici hem de düşük kalorili bir besin olan yulaf ezmesinin, kahvaltıda veya ara öğünlerde kuru meyve, kuru yemiş ve süt ilavesi ile tüketilmesi uzun süre tokluk hissi verir.

0 puan
Upvote Downvote

#7 Elma

Pektin adındaki madde ve lif bakımından zengin olmasından dolayı iştahı bastırma özelliği bulunmaktadır. Elma öğünler arasında tüketilirse tokluk hissini uzatacaktır.

0 puan
Upvote Downvote

#8 Kahve

Kahvenin fazlası zararlıdır ancak ölçüyü kaçırmadan tüketilen kahve, içeriğindeki kafein sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve tokluk hissi verir.

0 puan
Upvote Downvote

#9 Karnabahar ve Brokoli

Karnabaharı ve brokoliyi hafifçe haşlayıp yoğurt ile tatlandırdığınızda lif açısından oldukça zengin bir karışım elde etmiş olacak ve bunu tükettiğinizde de uzun süre acıkmayacaksınız.

0 puan
Upvote Downvote

#10 Çavdar Ekmeği

Besin değerleri açısından oldukça zengin olan çavdar ekmeği, sindirim ve vücuttaki yağ dağılımını iyileştirmekle kalmaz, uzun süre tokluk hissi de verir.

0 puan
Upvote Downvote

Puan Ver

3 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

En Soğuk Kalpleri Bile Isıtacak Çok Şirin 15 Yavru Hayvan

Google Street View’in Yakaladığı 20 İlginç Görüntü