kızgınkızgın yok artıkyok artık ağlıyorumağlıyorum bu neydibu neydi

Fast Food Çalışanlarının Size Asla Söylemeyecekleri 12 Şey

Fast food kültürü artık toplumumuza iyice yerleşmiştir ve onun cazibesine karşı koymak herkesin yapabileceği bir şey değildir.

Fast food restoranlarının müşterileri çekmek ve olabildiğince fazla ürün satmak için kullandığı 12 püf noktasını bir araya getirdik.

#1 Yiyecekler hızlı bir şekilde yenilecek şekilde tasarlanmıştır.

Bir fast food restoranında yapılan araştırmaya göre ısırılan bir lokma ortalama 12 kez çiğneme işleminden sonra yutulmaktadır. Her hangi bir lokantada ya da evde ise bu ortalama 15’e çıkmaktadır. Fast food firmalarının bu konuda ki hedefi çiğneme miktarını düşürerek tokluk hissini azaltmak ve daha fazla yemek yemeye teşvik etmektir.

0 puan
Upvote Downvote

#2 Köfte çok hızlı pişirilir

En büyük fast food zincirlerinde en hızlı burger sadece 30 saniye içerisinde hazırlanır. Bunun nedeni ise, mutfağa girmeden önce ürünlerin hazır bir şekilde dondurulmuş olmasıdır.

0 puan
Upvote Downvote

#3 Logolardaki renk kombinasyonu iştahı arttırmak için tasarlanmıştır.

Kırmızı ve sarı, fast food firmalarının logolarında en sık kullandıkları renklerdir. 2 rengin mükemmel birlikteliği iştah açıcı etkiye sahip olduğu araştırmalar sonunda kanıtlanmıştır. Buna aynı zamanda “ketçap ve hardal teorisi” denir.

0 puan
Upvote Downvote

#4 Asıl hedef size daha fazla ürün satmak

Uzmanlar, size doğrudan teklif edildiğinde bir şeyi reddetmenin çok daha zor olduğunu keşfettiler. Fast food restoranlarındaki çalışanlar, daha fazla ürün satabilmek için müşteriye ilave ürün teklifinde bulunduğunda %85 oranında başarılı oldukları tespit edilmiştir.

0 puan
Upvote Downvote

#5 Standart boyuttaki bir kola büyük bir koladır.

Daha fazla miktarda içeceğin satılabilmesinin basit bir yolu boyutlarını artırmaktır. İnsanlar içgüdüsel olarak orta boy içecekleri tercih etmektedir. Standart içecekler aslında büyük boy içeceklerdir. Ayrıca siparişlerinizde hangi boyu istediğinizi belirtmezseniz, en büyük seçeek size sağlanacaktır.

0 puan
Upvote Downvote

#6 Izgara et,bir yanıltmadır.

Fast food restoranlarında hazırlanan köfteler, önceden büyük fabrikalarda hazırlanır ve dondurulur. Hızlı yiyecek zincirlerindeki ızgaralarda yapay bir duman kokusu ekler.

0 puan
Upvote Downvote

#7 Salatalar her zaman en sağlıklı seçenek değildir.

Bir çok fast food zinciri salataları, sağlıklı bir seçenek olarak sunmaktadır. Fakat onları sık sık tüketmek, kullanılan katkılardan dolayı en yüksek kalorili besinlere dönüşebilir. Bu arada, salata soslarında kullanılan malzemeler mağaza çalışanları için bile gizemini korumaktadır.

0 puan
Upvote Downvote

#8 Kahve seni teşvik etmez.

Bazı fast food zincirleri, kahve için kağıt bardak yerine köpük bardak sunmaktadır. Bu, sıcak içecekle birleştiğinde, sinir sisteminde depresyona neden olan bir etki yaratır ve kontrasyonu düşürür.

0 puan
Upvote Downvote

#9 Yumurta sadece yumurta değildir.

Bazı fast food zincirlerinde kahvaltıda sunulan yumurta, hem gerçek yumurta hem de gliserin, dimetil polisiloksan ve E552 katkı maddesinin birleşimi olan “üstün yumurta” dır. Bu nedenle ev de kendi yumurtanızı kendiniz pişirirseniz en doğru işi yapmış olursunuz.

0 puan
Upvote Downvote

#10 Kolanın tadı

Fast food restoranlarında sunulan gazlı içeceklerin daha lezzetli gelmesinin nedeni, kola karışımını o anda hazırlamaları, dolayısıyla daha taze olmalarındandır.

0 puan
Upvote Downvote

#11 Paket servis yaptırmayın.

Fast food restoranlarında servis edilen çoğu yemek hazırlandıktan sonra çok kısa sürede yenilecek şekilde tasarlanmıştır. Örneğin, patates kızartması yalnızca 5 dakika taze kalır ve bundan sonra lezzetini kaybetmeye başlar. Aynı şekilde paket yaptırdığınız hamburgerinizde eve geldiğinizde tadı daha iyi olmayacaktır.

0 puan
Upvote Downvote

#12 Her ürünün tadı aynıdır.

Fast food zincirleri, insanların en çok neyi sevdiğini bilir. Bu nedenle tüm besinler damak tadı olarak aynı hissi yaratır. Bu şekilde, müşterilerin isteklerini hemen karşılayabilmektedir.

-1 puan
Upvote Downvote

Puan Ver

1 puan
Upvote Downvote

Bir cevap yazın

Köpekler Hakkında Muhtemelen Bilmediğiniz 10 Şaşırtıcı Gerçek

İcatlar ve Mucitler Hakkında Bilinmeyen 10 İlginç Bilgi